Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurt Cobein:

Obrazek

Největší hudební hvězda:

Před pěti nebo šesti léty vyšly v Britském hudebním časopisu Q výsledky čtenářské ankety o největší hudební hvězdu 20. století. První dvě příčky obsadili bývalí členové skupiny Beatles John Lennon a Paul McCartney a hned za mini na třetí místo se dostal Kurt Cobain.

 

Povaha:

Kurt byl obdivován strašnou spoustou lidí a byl jedním z nejlepších kytarystů světa pro jeho fanoušky. Byl to hlavní člen kapely NIRVANA pro kterou skladal texty a hudbu strašně lidí ho milovalo a stále miluje!!! :-) Měl dobrou povahu byl rozvážný miloval hudbu! Ale jednoho osudného dne začal brat drogy a to ho změnilo a možna i zabylo! Byl to anděl a Ďabel v jedné osobě!

 

Životopis:  

Kurt se narodil 20.února 1967 ve městě Hoquaim. Pak se Cobainovi přestěhovali do města Aberdeen. Když mu byly tři roky, narodila se mu sestra Kim. Kurt měl hudební nadání už od malička, protože členové jejich rodiny měli hudední sluch. Potom, když ho jeho teta chtěla naučit na kytaru a on u toho vůbec nevydržel zjistilo se, že je hyperaktivní dítě. Musel brát nějaké léky a nejíst sladkosti, což mu dost pomohlo. On byl vlastně neustále nějak nemocný, trpěl chronickou bronchitidou a lehkou skoliozou, ta se ale pod váhou kytary začala horšit.

Kurt dostal od rodičů malou bicí soupravu, u které zůstal asi do svých čtrnácti let. Pak přešel na kytaru.

V roce 1975 se Kurtovi rodiče rozvedli. To mu zlomilo srdce a zničilo jeho dosavadní život. Z Kurta se stal plachý, do sebe uzavřený kluk. Rok po rozvodu bydlel u matky a pak se přestěhoval k tátovi. Ten z něho chtěl mít sportovce. Přihlásil ho do místního wrestlingového a také do baseballového týmu. Tam se seznámil s Mattem Lukinem, baskytaristou místní skupiny Melvins (zakl. grunge).

Poznal pár nových lidí, začal poslouchat Black Sabath a kouřit trávu. Skoro každý půl rok se stěhoval a měnil školy. Ve čtrnácti letech dostal svojí první elektrickou kytaru a na bicí skoro zapomněl.

V patnácti letech si zamiloval punk rock a jeho snem bylo založit kapelu. Na střední škole poznal Chrise Novoselica a dělal konkurz na kytaristu kapely Melvins. Měl ale velkou trému a proto - neúspěšně.

V květnu 1985 se vykašlal na školu a nechtěl pracovat. Proto ho Wendy vykopla z baráku. Našel si společně s kamarádem Jeseem Reedem byt. Jes se ale po krátké době odstěhoval a Kurt neměl na splacení nájmu. Bydlel pod mostem, ve Chrisově Dodávce a na verandě Dava Crovera.

V zimě 1985 dal dohromady kapelu Fecal Matter. Splnil se mu sen, pak už byl Kurt stále úspěšnější a lepší. Přišla Nirvana, Courteny, Frances a mnoho úspěchů. On to ale nějak nedokázal ocenit. Courteny miloval a Frances taky, přesto se 5.dubna 1994 osudově a údajně zastřelil.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nirvana

(kačka, 22. 10. 2011 19:31)

nirvááááááááááááána je dooobrá

nirvana

(kačka, 22. 10. 2011 19:29)

moc miluju kurta cobeina mám ho všude nalepeního a miluju na něm že moc dobře zpíval prostě ho miluju prostě miluju nirvááánu

asd

(asd, 18. 1. 2008 17:43)

není to cobein ale cobain